Fenomen agroturystyki

Jedną z najbardziej popularnych form turystyki w ostatnich latach stała się turystyka wiejska. Fascynacja terenami wiejskimi i życiem wsi sprawiła, że turyści zaczęli odkrywać potencjał polskich wsi i znajdujących się na ich terenie gospodarstw. W efekcie agroturystyka stała się jedną z najpopularniejszych form spędzania wakacji w kraju, a gospodarstwa rolne dające letnikom możliwość takiego wypoczynku mają się coraz lepiej.

Agroturystyka stała się prawdziwym fenomenem na polskim rynku turystycznym. Dla mieszkańców wielkich miast to idealne rozwiązanie. Mogą oni spędzić czas w miłym otoczeniu, na świeżym powietrzu, a jednocześnie lepiej poznać warunki życia na wsi i zrozumieć jej mieszkańców. Dla wielu osób dodatkową atrakcją jest możliwość brania udziału w pracach prowadzonych na terenie gospodarstwa. Dodatkową zaletą takiego wypoczynku są niskie koszty, gdyż za pobyt w gospodarstwie agroturystycznym wcale nie trzeba płacić zbyt wiele. Agroturystyka przynosi jednocześnie ogromne korzyści mieszkańcom wsi. Dla nich to szansa na zdobycie dodatkowej gotówki, promocję swych lokalnych wyrobów oraz kultury. W efekcie agroturystyka jest jednym z ciekawszych i najbardziej pielęgnowanych sposobów spędzania wakacji w Polsce, na którym korzysta i wieś, i miasto.

Sprawdź naszą ofertę

Co jeszcze warto sprawdzić?

Kaszuby. Znane i nieznane

Kaszuby to region, który z nazwy zna chyba każdy. Teren położony w północnej części Polski, zamieszkały między innymi... (więcej)

Fenomen agroturystyki

Jedną z najbardziej popularnych form turystyki w ostatnich latach stała się turystyka wiejska. Fascynacja terenami wiejskimi i... (więcej)

Gdzie nocować.Hotel? A może gospodarstwo agroturystyczne?

Wakacje to jeden z tych okresów w ciągu roku kalendarzowego, na który czekają niemal wszyscy. Wprawdzie prawie każdy z nas... (więcej)