Fenomen agroturystyki

Jedną z najbardziej popularnych form turystyki w ostatnich latach stała się turystyka wiejska. Fascynacja terenami wiejskimi i życiem wsi sprawiła, że turyści zaczęli odkrywać potencjał polskich wsi i znajdujących się na ich terenie gospodarstw. W efekcie agroturystyka stała się jedną z najpopularniejszych form spędzania wakacji w kraju, a gospodarstwa rolne dające letnikom możliwość takiego wypoczynku mają się coraz lepiej.

Agroturystyka stała się prawdziwym fenomenem na polskim rynku turystycznym. Dla mieszkańców wielkich miast to idealne rozwiązanie. Mogą oni spędzić czas w miłym otoczeniu, na świeżym powietrzu, a jednocześnie lepiej poznać warunki życia na wsi i zrozumieć jej mieszkańców. Dla wielu osób dodatkową atrakcją jest możliwość brania udziału w pracach prowadzonych na terenie gospodarstwa. Dodatkową zaletą takiego wypoczynku są niskie koszty, gdyż za pobyt w gospodarstwie agroturystycznym wcale nie trzeba płacić zbyt wiele. Agroturystyka przynosi jednocześnie ogromne korzyści mieszkańcom wsi. Dla nich to szansa na zdobycie dodatkowej gotówki, promocję swych lokalnych wyrobów oraz kultury. W efekcie agroturystyka jest jednym z ciekawszych i najbardziej pielęgnowanych sposobów spędzania wakacji w Polsce, na którym korzysta i wieś, i miasto.

Sprawdź naszą ofertę

Co jeszcze warto sprawdzić?

Gospodarstwo agroturystyczne – miejsce wakacyjnych noclegów?

Wakacje to czas, w którym stajemy przed decyzją wyboru miejsca wypoczynku. Rozwiązania są różne – wyjazd za granice, nad... (więcej)

Agroturystyka na terenach wiejskich.

Nadchodzi lato, a wraz z nim zaczyna się sezon urlopowy. Zajęci przygotowaniami do wakacyjnych podróży staramy się wybrać... (więcej)

Noclegi na Kaszubach

Kaszuby to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju. To właśnie dlatego każdego roku Kaszuby... (więcej)