Kaszuby przyciągają turystów

Kaszubski region zachwyca pięknymi widokami i unikalną kulturą. Przyrodnicze i wypoczynkowe walory sprawiają, iż bardzo dobrze rozwija się tu turystyka. Rozbudowana sieć szlaków turystycznych, lasy i jeziora polodowcowe sprawiają, że Kaszuby od lat są jednym z najchętniej wybieranych lokalizacji na wakacje.

Nie brakuje tu wsi i miasteczek, w których można znaleźć pokoje na Kaszubach w przystępnej cenie. Nie brak ładnych plaż i wypożyczalni sprzętu wodnego. Są także Kaszuby znane z miejscowości, w których do dnia dzisiejszego panuje wyjątkowa atmosfera. Jedną z tych najsłynniejszych są Wdzydze Kiszewskie, znane z pięknego skansenu oraz jeziora. Zachęcają też Kartuzy, znane z kolegiaty oraz pięknego Jeziora Klasztornego. To jedno z najlepszych miast dla turystów chcących udawać się na wojaże po terenach Kaszub.

Spędzając wczasy na Kaszubach koniecznie trzeba udać się do Chmielna – istotnego ośrodka ceramiki kaszubskiej. Jego największą atrakcją jest wymienione wcześniej Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, w którym można ujrzeć ciekawe wyroby sprzed wielu lat. Najstarsze z nich pochodzą z drugiej połowy XIX wieku. Warto także odwiedzić Sierakowice – jedną z największych kaszubskich wsi, leżących na obrzeżach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Kaszuby to także liczne szlaki piesze i rowerowe, z którymi o uwagę turystów walczą szlaki kajakowe. Idealnym szlakiem dla zwolenników kajakarstwa jest Radunia będąca największą rzeką na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Są też Kaszuby znane z miejscowości, w których do dnia dzisiejszego panuje wyjątkowa atmosfera.Jedną z tych najważniejszych są Wdzydze Kiszewskie, znane z pięknego skansenu oraz jeziora. Kuszą też Kartuzy, znane z kolegiaty oraz pięknego Jeziora Klasztornego. To jedna z najlepszych miejscowości dla tych, którzy chcą wybierać się na wycieczki po terenach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Spędzając wczasy na Kaszubach koniecznie też trzeba wybrać się do Chmielna – ważnego ośrodka kaszubskiej ceramiki. Jego największą atrakcją jest Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, w którym można ujrzeć ciekawe wyroby sprzed lat. Te najstarsze pochodzą z końca XIX wieku. Warto też odwiedzić Sierakowice – jedną z większych wsi kaszubskich, leżących na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Kaszuby to także liczne szlaku piesze i rowerowe, z którymi o uwagę turystów walczą szlaki kajakowe. Idealną rzeką dla miłośników kajakarstwa jest Radunia – najważniejsze rzeka na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Sprawdź naszą ofertę

Co jeszcze warto sprawdzić?

Noclegi na Kaszubach

Kaszuby to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju. To właśnie dlatego każdego roku Kaszuby... (więcej)

Co warto zobaczyć na Kaszubach

  • Najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka, Muzeum Ciesielnictwa
  • Dom do góry nogami w... (więcej)

Kaszuby przyciągają turystów

Kaszubski region zachwyca pięknymi widokami i unikalną kulturą. Przyrodnicze i wypoczynkowe walory sprawiają, iż bardzo... (więcej)