Kaszuby. Znane i nieznane

Kaszuby to region, który z nazwy zna chyba każdy. Teren położony w północnej części Polski, zamieszkały między innymi przez Kaszubów, posługujących się tradycyjnym kaszubskim językiem, to region, który jest chyba nie do końca doceniany. Szkoda, gdyż może stanowić doskonały cel wakacyjnych wojaży.

Turyści, którzy wybierają się na urlop nad morzem, często traktują Kaszuby jako fragment swojej podróży, niekiedy tutaj nawet nie docierają. Warto zrobić coś na przekór – tj. najzwyczajniej zatrzymać się na Kaszubach na dłuższy wypoczynek.

Niewiele osób wie, iż Kaszuby są rejonem bardzo urokliwym. Mnóstwo zieleni, wzgórza, zadbane, ładne miasteczka i wsie, a także spokój tak inny od gwaru turystów nad pobliskim morzem, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają na wypoczynek tak zwanej oazy spokoju.

Zaletą rejonu jest dobra baza noclegowa, składająca się głównie z prywatnych kwater do wynajęcia. Można znaleźć w tym rejonie wiele różnych punktów noclegowych, lecz decydując się takie wakacje, najlepiej zdecydować się na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym. Agroturystyka na Kaszubach to dobre rozwiązanie, przede wszystkim dlatego, iż daje to najlepszą możliwość kontaktu z przyrodą regionu i prawdziwego wypoczynku.

Kaszuby, można powiedzieć, znane i nieznane. Może warto zainteresować się nimi bardziej i zdecydować się na wakacje w tym regionie. Kto wie? Być może okaże się, iż będziemy tam wracać częściej?

Sprawdź naszą ofertę

Co jeszcze warto sprawdzić?

Noclegi na Kaszubach

Kaszuby to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju. To właśnie dlatego każdego roku Kaszuby... (więcej)

Gdzie nocować.Hotel? A może gospodarstwo agroturystyczne?

Wakacje to jeden z tych okresów w ciągu roku kalendarzowego, na który czekają niemal wszyscy. Wprawdzie prawie każdy z nas... (więcej)

Kaszuby. Znane i nieznane

Kaszuby to region, który z nazwy zna chyba każdy. Teren położony w północnej części Polski, zamieszkały między innymi... (więcej)