Wakacje na Kaszubach – czy warto?

Czy warto spędzić wakacje na Kaszubach? Takie pytanie mogą sobie zadawać ci, którzy nie znają tego regionu, a których zaskakuje coraz większa popularność Pojezierza Kaszubskiego wśród turystów. Czekają tu na nich piękne lasy i schowane między nimi jeziora, liczne szlaki piesze oraz rowerowe, a także klimatyczne miejscowości. W wielu z nich żywa jest kaszubska tradycja, która tak fascynuje w ostatnich latach. Kaszuby mogą zachwycić również swą architekturą i zabytkami.

Do najciekawszych miejsc w tej części Polski zaliczyć można bez wątpienia Kartuzy oraz Wdzydze Kiszewskie, znane z pięknego jeziora oraz skansenu. W nim można ujrzeć najciekawsze przykłady dawnego budownictwa drewnianego charakterystycznego dla tych terenów. Można tu jednocześnie zajrzeć do zabytkowego budynku szkoły, w którym – pod okiem miejscowego przewodnika – można opanować podstawy języka kaszubskiego.
Kaszuby z pewnością zasługują na uwagę turystów, a liczne atrakcje turystyczne zapewniają tu doskonały wypoczynek. Rozwijająca się prężnie w tym regionie turystyka sprawiła, że noclegi można tu znaleźć bez problemów. Na turystów w większych miejscowościach czekają liczne hotele, a na terenach wiejskich – sympatyczne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne. Kaszuby są również doskonałym terenem dla grup młodzieżowych. Obozy wędrowne oraz uczestnicy kolonii bez problemów znajdą dla siebie noclegi w schroniskach młodzieżowych.

Sprawdź naszą ofertę

Co jeszcze warto sprawdzić?

Kaszuby. Znane i nieznane

Kaszuby to region, który z nazwy zna chyba każdy. Teren położony w północnej części Polski, zamieszkały między innymi... (więcej)

Gospodarstwo agroturystyczne – miejsce wakacyjnych noclegów?

Wakacje to czas, w którym stajemy przed decyzją wyboru miejsca wypoczynku. Rozwiązania są różne – wyjazd za granice, nad... (więcej)

Agroturystyka na terenach wiejskich.

Nadchodzi lato, a wraz z nim zaczyna się sezon urlopowy. Zajęci przygotowaniami do wakacyjnych podróży staramy się wybrać... (więcej)